Inwertery inaczej falowniki, to nie tylko urządzenia przetwarzające prąd stały wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne w prąd zmienny. Ale również urządzenia kontrolujące i nadzorujące pracę naszej całej elektrowni fotowoltaicznej. To te urządzenia podnoszą wydajność całej instalacji do rangi Inteligentnych Systemów Fotowoltaicznych. Oferowane inwertery nie tylko odpowiadają za optymalizację pracy całej instalacji, ale i zapewniają dostęp online do naszej elektrowni. W FerroWings oferujemy pełny zakres inwerterów – od modeli jednofazowych przewidzianych dla najmniejszych mikroinstalacji fotowoltaicznych, do modeli trójfazowych oraz centralnych dużej mocy. Nasze inwertery mogą pracować zarówno w małych domach jednorodzinnych jak i w elektrowniach fotowoltaicznych o mocy setek kilowatów.
SolarEdge to firma, która od 2006 jest izraelskim producentem falowników wraz inteligentną technologią opartą na dedykowanych optymalizatorach mocy. Jest to sprzęt fotowoltaiczny najwyższej klasy na rynku, natomiast nie jest to najtańsze rozwiązanie. Jednocześnie należy pamiętać, że dokonuje zakupu na długie lata, to rozwiązanie na pewno zwróci się z dużą górką. Najwyższa sprawność falownika na rynku oraz optymalizacja, która znacząco zmniejsza straty uzysku energii elektrycznej to gwarancja szybkiego zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę!
Przykłady zalet falowników SolarEdge z serii SE 3K – SE 10K poniżej:
Najważniejsze cechy:
Fronius to austriacka firma, która od 1992 produkuje falowniki. Jest to podobna półka cenowa i jakościowa, co SolarEdge, natomiast falowniki te nie posiadają dedykowanych optymalizatorów mocy. Falowniki Fronius również dobrze znoszą upływ czasu, w nawet ciężkich warunkach pracy.
Przykłady zalet falowników Fronius:
Growatt powstał w 2010 roku w Chinach. Podobnie jak Fronius nie posiada dedykowanych optymalizatorów mocy i jakościowo zbliża się do Froniusa. Pomimo chińskiego pochodzenia, jest to średnia półka cenowa.
Najważniejsze zalety falowników Growatt:
Najważniejsze cechy:
Sofar Solar to również chiński producent falowników, który rozpoczął produkcję inwertów w 2012 roku. Jest to rozwiązanie najtańsze z zaprezentowanych, natomiast również nie posiadające dedykowanych optymalizatorów mocy.
Najważniejsze cechy falowników Sofar: