Fotowoltaika dla domu

Polacy coraz częściej wykorzystują darmową energię ze Słońca instalując na dachach swoich domów elektrownie słoneczne. Jednak zanim zdecydujemy się na  montaż instalacji fotowoltaicznej, najważniejszy jest właściwy i profesjonalny dobór mocy systemu. Dzięki fachowemu doradztwu ze strony specjalistów FerroWings z pewnością dobierzecie Państwo moc instalacji tak, by wyprodukowana w ciągu roku energii była optymalna, a cały system nie był przewymiarowany. Głównym powodem jest doradzenie naszym klientom w taki sposób, aby inwestycja cechowała się szybką stopą zwrotu, a poniesiony wydatek na panele fotowoltaiczne był nie był przeszacowany.  

Jaką moc instalacji fotowoltaicznej potrzebuje gospodarstwo domowe?

Panele fotowoltaiczne FerroWings na lata

Kluczowym czynnikiem przy doborze mocy instalacji jest określenie ile prądu zużywamy w domu ciągu roku. Od tego parametru będzie zależeć wielkość instalacji fotowoltaicznej i bezpośrednio okres zwrotu inwestycji. Na etapie projektowania zawsze można przyjąć niewielki zapas, jeżeli uważamy, że nasze zużycie się zwiększy. Należy również pamiętać, że w przyszłości zawsze możemy powiększyć naszą elektrownie fotowoltaiczną o kolejne panele.  W większości przypadków zwrot inwestycji to 10 lat, natomiast dzięki programowi „Mój Prąd” oraz skorzystaniu z ulgi termomodernizacyjnej możemy ten okres skrócić do lat 7!

Na czas zwrotu z inwestycji również ma wpływ jakość użytych do instalacji fotowoltaicznej komponentów. FerroWings, dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych oraz zaawansowanych inwerterów oferuje swoim klientom Inteligentne Systemy Fotowoltaiczne, dzięki którym produkcja energii elektrycznej jest większa, a żywotność całego układu dłuższa. Więcej o Inteligentnych Systemach Fotowoltaicznych znajdą Państwo klikając tutaj!

Jak działa instalacja fotowoltaiczna? Co daje licznik dwukierunkowy?

Fotowoltaika dla domu od FerroWings

Praca instalacji fotowoltaicznej została opisana na podstronie Darmowy prąd ze Słońca. Tutaj przedstawimy podstawowy schemat działania elektrowni słonecznej. Przetworzona energia cieplna w prąd stały za pomocą ogniw fotowoltaicznych trafia do inwertera, który jest odpowiedzialny za zamianę prądu stałego w prąd zmienny. Następnie dzięki połączeniu z domową siecią elektryczną prąd jest pożytkowany na bieżące potrzeby urządzeń będących na stanie gospodarstwa domowego (należy pamiętać, że z paneli fotowoltaicznych możemy zasilić nie tylko sprzęt AGD, czy RTV ale również pompy ciepła, a nawet samochód z napędem elektrycznym). Nadwyżka energii elektrycznej poprzez licznik dwukierunkowy jest przekazywana do sieci zakłady energetycznego. 

Wspomnianą nadwyżkę wykorzystamy wieczorami i oraz okresach mniejszego nasłonecznienia. Przy obliczaniu mocy instalacji fotowoltaicznej są również brane opusty energetyczne na przesył energii elektrycznej, jakie narzucają na gospodarstwa domowe zakłady energetyczne. Zgodnie z systemem opustów dla instalacji o mocy do 10 kW za 1 kWh oddaną do sieci prosument może odebrać 0,8 kWh, w przypadku instalacji o mocy 10-50 kW rozliczenie odbywa się w stosunku ilościowym 1 do 0,7 kWh.

licznik dwukierunkowy

Jakie korzyści daje oferta FerroWings dla gospodarstw domowych?

  1. Inteligentny System Fotowoltaiczny, dzięki któremu zwiększymy produkcję energii elektrycznej oraz poprawimy bezpieczeństwo całej instalacji!
  2. Pomoc przy złożeniu wniosku o dotację w programie „Mój Prąd”!
  3. Kompleksowe wsparcie inwestycji od kalkulacji poprzez projektowanie po montaż instalacji fotowoltaicznej oraz załatwienie formalności z zakładem energetycznym!
  4. Wysoka jakość użytych komponentów, to bezobsługowe działanie elektrowni, dostęp online do pracy instalacji oraz nawet do 30 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne!
Instalacje fotowoltaiczne od FerroWings na lata

Oferujemy również we współpracy z Alior Bankiem oraz Credit Agricole korzystny kredyt na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej! Niskie oprocentowanie, okres spłaty do 10, preferencyjne obliczanie zdolności kredytowej! Sfinansowanie inwestycji w fotowoltaikę poprzez kredyt w banku również uprawnia do skorzystania z dotacji „Mój Prąd” oraz ulgi termomodernizacyjnej! 

INFOLINIA: 576 000 758