Fotowoltaika

Słońce świeci nad naszymi głowami w każdym miesiącu w roku, dostarczając energię cieplną na różne powierzchnie, które nas otaczają. W tym na nasze dachy. Dlaczego nie wykorzystać tej darmowej energii na własne potrzeby? Z jednej strony korzystamy z darmowej energii elektrycznej, z drugiej dokładamy swoją cegiełkę w dbanie o nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne. 

Jak działa instalacja fotowoltaiczna? Czyli zamiana promieni słonecznych w energię elektryczną.

Aby wykorzystać w pełni energię cieplną ze słońca należy zamontować na swoim dachu, werandzie, przybudówce panele fotowoltaiczne, które “złapią” promienie i zamienią je na prąd elektryczny. W Ferro Wings wykonujemy również naziemne instalacje fotowoltaiczne oraz CarPorty z panelami fotowoltaicznymi.

Jest to możliwe dzięki specjalnej technologii budowy paneli, na które składają się ogniwa fotowoltaiczne. Ogniwa są zbudowane z przylegających do siebie płytek wykonanych z krzemu. Tutaj należy dodać, że najlepszą efektywność posiadają panele monokrystaliczne. Na styku tych płytek pod wpływem oddziaływania promieni słonecznych zostają wytworzone ładunki elektryczne. 

Działanie fotowoltaiki FerroWings

Za odprowadzenie ładunków elektrycznych odpowiadają dwa elementy. Pierwszy – spód ogniwa wykonany z metalowej powłoki. Drugi – górna część ogniwa fotowoltaicznego wykonana z metalowej siatki. Trzeba pamiętać, że na tym etapie mamy jeszcze do czynienia z prądem stałym. Aby panel fotowoltaiczny był odporny na warunki atmosferyczne, ogniwa są zamykane w szczelne obudowy, odporne również na odpady gradu. W ofercie FerroWings znajdą Państwo produkty wyłącznie o najwyższej jakość, dzięki czemu gwarancja na montowane panele to aż 30 lat na produkcję liniową oraz nawet 20 lat na konstrukcję panelu!

Zamiana prądu stałego na prąd zmienny

Obecnie znaczna część urządzeń elektrycznych, które używamy w naszych domach jest przystosowana do zasilania prądem zmiennym. Natomiast tak, jak wspominaliśmy panele fotowoltaiczne produkują prąd stały.  W celu zamiany prądu stałego na prąd zmienny, należy wyposażyć instalację fotowoltaiczną w inwerter (często zamiennie używana nazwa falownik).  Inwerter nie tylko przekształca wyprodukowaną energię z paneli na prąd zmienny o odpowiedniej częstotliwości, jest również mózgiem całej naszej elektrowni. Tylko zakup wysokiej klasy falownika wraz z optymalizatorami mocy spowoduje przekształcenie naszej instalacji w Inteligenty System Fotowoltaiczny!  Więcej o Inteligentnym Systemie Fotowoltaicznym w ofercie FerroWings znajdziesz klikając tutaj!

Należy również pamiętać, że każda instalacja powyżej 6,5 kWp ze względów bezpieczeństwa musi być wyposażona w zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Panele fotowoltaiczne FerroWings

Projektowanie elektrowni słonecznej i bezpłatne konsultacje

Efektywne wykorzystanie pracy paneli fotowoltaicznych to również profesjonalnie przeprowadzony projekt całej instalacji. Oprócz takich kwestii, jak: kąt nachylenia powierzchni dachu, usytuowanie budynku w danym kierunku świata istotne jest również merytoryczne przygotowanie osoby odpowiedzialnej za opracowanie inwestycji. Specjaliści z Ferrowings to gwarancja doświadczenia, wiedzy i niezbędnego know-how z sektora elektrycznego oraz odnawialnych źródeł energii.

Co z nadwyżką wyprodukowanej energii elektrycznej?

Część energii elektrycznej wytworzonej w ciągu dnia zostanie zużyta na potrzeby funkcjonowania gospodarstwa domowego. Nadwyżka natomiast trafia do Zakładu Energetycznego, dzięki wpięciu naszej elektrowni  słonecznej do istniejącej instalacji oraz wymianie licznika na licznik dwukierunkowy. Tutaj o formalności inwestor w ogóle nie musi się martwić, ponieważ cała dokumentacja i niezbędne wnioski są przygotowywane przez specjalistów FerroWings! Naszą nadwyżkę pożytkujemy podczas poboru energii elektrycznej z sieci np. nocą.

INFOLINIA: 576 000 758