Falowniki

Falownik do fotowoltaiki – inwerter solarny, jako „mózg” całego systemu fotowoltaiki w domu i w firmie

Falownik do fotowoltaiki to element niezbędny systemu, stanowiący po panelach fotowoltaicznych drugą główną i dominującą pozycję cenową całej inwestycji w fotowoltaikę. Ze względu na jego kluczową rolę należy zadbać o jego jakość, stopień zaawansowania technologicznego, oferowane rozwiązania i czas gwarancji oraz opieki technicznej i użytkowej. Jakość falownika do fotowoltaiki rzutuje bowiem na efektywność działania systemu, jego bezawaryjność, a także czas zwrotu z inwestycji. Lepszy inwerter solarny to inwestycja teraz, z myślą o przyszłości. Zobacz również:
Panele monokrystaliczne
Panele fotowoltaiczne

Główne zadania, które stawiane są falownikom do fotowoltaiki

Inwerter solarny to przede wszystkim zamiana stałego prądu wytwarzanego przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny, który może być wykorzystany bez ograniczeń dla bieżących potrzeb prywatnych i komercyjnych. Ale falownik do fotowoltaiki to nie tylko fizyczny, techniczny proces, to także inteligentne zadania w zakresie: nadzór, sterowanie, zarządzanie i monitoring. Jeśli postawimy na falownik do fotowoltaiki – inwerter solarny z wyższej półki cenowej i jakościowej to otrzymujemy urządzenie typu „smart”, które doskonale wpisuje się w pożądany model tzw. inteligentnego domu (z ang. Smart Home). Zobacz również: 
Farmy fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne Peimar
Panele fotowoltaiczne Risen

Nowoczesny inwerter solarny

Zaawansowany falownik do fotowoltaiki to technologia oparta na optymalizatorach mocy. Inwerter dokonuje analiz wszystkich parametrów rzutujących na wydajność i efektywność systemu, aby optymalizować moc, minimalizować straty i maksymalizować pobór energii. Jest to system monitoringu on-line, gdzie na bieżąco, w czasie rzeczywistym, użytkownik ma dostęp do takich informacji i danych jak:

– bieżąca produkcja energii i jej bieżące zużycie;
– analiza i trend produkcji i zużycia w okresach poprzednich, możliwość porównania, analiz i wnioskowania;
– wydajność systemu;
– status falownika.

Inteligentny falownik do fotowoltaiki to także zdalne sterowanie inwerterem i urządzeniami domowymi poprzez urządzenia mobilne i dedykowaną aplikację –  z każdego miejsca na świecie, zdalne usuwanie usterek, zdalna komunikacja z pomocą techniczną, czy wyznaczanie inteligentnych harmonogramów, planów energetycznych, aby zmaksymalizować oszczędność energii.

Jakie falowniki do fotowoltaiki – inwertery solarne, są rekomendowane?

Polecamy falowniki do fotowoltaiki dobrych i cenionych producentów, którzy działają na rynku już od lat. Jednym z najlepszych producentów jest SolarEdge – izraelski producent inteligentnych i zaawansowanych falowników. Otrzymujemy produkt z górnej półki, innowacyjny i zaawansowany technologicznie z optymalizatorami mocy. To sprawność powyżej 98 % i aż 12 letni okres gwarancji z możliwością odpłatnego przedłużenia do 25 lat.

Na podobnym poziomie jakościowym plasuje się także falownik do fotowoltaiki austriackiego producenta Fronius. Sprawność na poziomie 95-97%, 2 lata gwarancji z opcją przedłużenia do lat 20. To co stanowi przewagę falownika SolarEdge nad Fronius to brak posiadania przez Fronius dedykowanych optymalizatorów mocy. Falowniki do fotowoltaiki – inwertery solarne to także te tańsze cenowo modele, aczkolwiek również polecane, np falowniki: Growatt czy Sofar Solar.

INFOLINIA: 576 000 758