Falowniki SolarEdge

SolarEdge, jako globalny lider w sektorze produkcji falowników dla instalacji fotowoltaicznych, stale dostarcza rozwiązania wysokiej jakości. Ich innowacyjne systemy pozwalają na szeroki wachlarz zastosowań w instalacjach zarówno domowych, jak i komercyjnych. Inwertery (inaczej falowniki) marki SolarEdge doskonale sprawdzają się na trudnych wielopołaciowych dachach oraz w przypadku instalacjach fotowoltaicznych na kierunkach wschód-zachód. Do dyspozycji mamy falowniki jednofazowe, trójfazowe oraz hybrydowe. SolarEdge to również prekursor w zakresie optymalizacji, na potrzeby której stworzył dedykowane dla swoich falowników optymalizatory. Więcej o optymalizacji instalacji fotowoltaicznej można przeczytać tutaj!

Najważniejsze zalety falowników SolarEdge z optymalizacją!

Falowniki SolarEdge od Ferro Wings
  1. Sprawność sięgająca powyżej 98%!
  2. Zwiększone bezpieczeństwo przeciwpożarowe!
  3. Wyższe uzyski energii elektrycznej – nawet na południowych połaciach jest to o około 10% więcej!
  4. Wbudowany moduł WiFi oraz aplikacja do monitoringu pracy instalacji fotowoltaicznej w standardzie!
  5. Przystosowanie do pracy wewnątrz domu – brak hałasu nawet przy pełnym obciążeniu!
  6. 12 letnia gwarancja w standardzie! Płatne przedłużenie gwarancji nawet do 25 lat!

Falowniki jednofazowe SolarEdge

Falownik do instalacji fotowoltaicznej

Falowniki jednofazowe SolarEdge są przeznaczone do małych instalacji. Należy pamiętać, że w Polsce do obioru przez zakład energetyczny można zgłosić instalację fotowoltaiczną maksymalnie do mocy 3,68 kWp.  Ten typ falowników jest również wyposażony w innowatorską technologię HD-Wave.  Technologia ta polega na konwersji energii opartej na przełączaniu rozproszonym i efektywnym przetwarzaniu DSP. Falownik może wygenerować czystą sinusoidę, co skutkuje znaczącą eliminacją elementów wytwarzających pole magnetyczne.

Falowniki trójfazowe SolarEdge

Falowniki SolarEdge od Ferro Wings

Trójfazowe falowniki SolarEdge można podzielić na dwie grupy. Pierwsza dla gospodarstw domowych, tutaj dedykowane są modele SE3K – SE10K (cyfra w symbolu falownika odnosi się do jego mocy nominalnej, czyli mamy zakres od 3kW do 10kW). Druga grupa, to falowniki przeznaczona dla inwestycji komercyjnych oraz instalacji powyżej 12 kWp. Tutaj do dyspozycji mamy modele od SE12.5K do SE50K, czyli aż do inwerterów o mocy nominalnej 50kW.  Trójfazowe falowniki SolarEdge są wyposażone w zaawansowaną technologię sterowania cyfrowego z wydajną architekturą przekształcania energii, co pozwala na doskonałe pozyskiwanie energii i zapewnia najlepszą w swojej klasie niezawodność.

Rozwiązania hybrydowe

Rozwiązania hybrydowe dla fotowoltaiki

Autorski system firmy SolarEdge – StorEdge, w sposób automatyczny zapewnia w gospodarstwach domowych zasilanie rezerwowe w przypadku braku prądu w sieci zakładu energetycznego. Wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne a niewykorzystana energia jest magazynowana w akumulatorach. Pobór prądu z baterii następuje w przypadku awarii sieci lub w przypadku, gdy nasłonecznienie jest zbyt małe, by mogło zaspokoić zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na prąd

Więcej o magazynowaniu energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej możesz przeczytać tutaj!

Zobacz krótką animację dotyczącą bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej SolarEdge

Aplikacja do monitoringu pracy fotowoltaiki MySolarEdge

Aplikacja MySolarEdge

Dedykowana aplikacja do monitoringu pracy instalacji fotowoltaicznej MySolarEdge to darmowe i bardzo intuicyjne rozwiązanie. Po zakończonej instalacji specjalista Ferro Wings tworzy mapę instalacji w platformie do monitoringu a następnie wysyła inwestorowi link do aplikacji wraz z login i hasłem. Od tego momentu można na bieżąco sprawdzać produkcję prądu, pracę poszczególnych paneli oraz całościowe uzyski w danym czasookresie. Aplikacja również umożliwia monitoring bieżącej konsumpcji energii elektrycznej oraz aktualny pobór prądu z sieci zakładu energetycznego. Natomiast te funkcjonalności są dostępne po zamontowaniu w układzie instalacji elektrycznej dodatkowego modułu Modbus SolarEdge, dedykowanego licznika prądu elektrycznego. Więcej o rozwiązaniu Modbus znajdą Państwo klikając tutaj!

INFOLINIA: 576 000 758