Farmy fotowoltaiczne

Dysponujesz niezagospodarowanym gruntem lub szukasz możliwości inwestycyjnych dla swojej działki? Spotkaj się z przedstawicielem FerroWings i zacznij zarabiać już dzisiaj!

Farmy fotowoltaiczne – jest to nowa gałąź inwestycji energetycznych w Polsce. Średnia wielkość takiej instalacji fotowoltaicznej sięga kilku megawatów. Oferta FerroWings w zakresie farm fotowoltaicznych jest skierowana do podmiotów, które planują budowę elektrowni słonecznej nakierowanej na produkcję i dystrybucję prądu elektrycznego do sieci energetycznej. Farma fotowoltaiczna jest instalacją naziemną, która bardzo dobrze wypełnia lokalne zapotrzebowanie na energię elektryczną. W porównaniu do konwencjonalnych elektrowni, czas realizacji tej inwestycji jest relatywnie krótki i zajmuje tylko kilka tygodni. 

Jakie warunki musi spełniać działka pod budowę Farmy PV?

Fakt, że inwestor dysponuje wolnym areałem jeszcze nie gwarantuje tego, że zbudujemy na nim zyskowną farmę fotowoltaiczną. Dlatego poniżej wymieniliśmy warunki, jakie musi spełniać działka pod inwestycję w elektrownię słoneczną.

 1. Działka o powierzchni ok. 2 ha lub większej

 2. Teren nieosłoniętej przez budynki i drzewa

 3. Działka musi być zorientowana na południe lub powinna mieć płaski teren umożliwiający ustawienie paneli fotowoltaicznych w odpowiednim kierunku.

 4. Gleba na terenie działki powinna posiadać IV lub niższą klasę gruntu.

 5. Od działki do linii elektroenergetycznej powinno być nie więcej niż 200m.

 6. Do działki powinien prowadzić dojazd z utwardzaną drogą.

Jakie korzyści przynosi Farma fotowoltaiczna?

 1. Farmy fotowoltaiczne nie generują żadnego hałasu i są w 100% bezpieczne dla ludzi i zwierząt!
 2. Farmy PV to instalacje bezobsługowe, a komponenty wysokiej klasy używane przez FerroWings, to również bezawaryjność takiej elektrowni słonecznej!
 3. W FerroWings nawiązujemy długoterminowe partnerstwo, dzięki czemu inwestacja w Farmę PV to zysk na długie lata!
Farma fotowoltaiczna FerroWings

Jakie wsparcie otrzymasz ze strony FerroWings?

Decydując się na współpracę z FerroWings inwestor otrzymuje wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Ocena geologiczna gruntu, analiza ekonomiczna inwestycji i jej oczekiwana stopu zwrotu, niezbędna dokumentacja techniczna oraz kompleksowy projekt inwestycji, to główne zakresy wsparcia FerroWings. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, tak aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie.  

Poniżej przedstawiamy obszary wsparcia w obszarze dokumentacji technicznej:

 1. Przygotowanie operatów środowiskowych.
 2. Opracowanie Karty Informacji Projektu (KIP duży i mały)
 3. Załatwienie wniosku do operatora energii elektrycznej
 4. Organizacja warunków zabudowy
 5. Przygotowanie projektu instalacji fotowoltaicznej od 1MW do 50 MW

Należy pamiętać, że zastosowanie do budowy farmy fotowoltaicznej komponentów wyłącznie najwyższej klasy zagwarantuje maksymalizację zysków. Natomiast wysokiej jakości sprzęt to nie tylko większe zyski, ale również obniżenie kosztów eksploatacyjnych, dzięki bezobsługowej i bezawaryjnej pracy elektrowni przez długie lata. 

INFOLINIA: 576 000 758