Inteligentne Systemy Fotowoltaiczne

Darmowa energia ze słońca jest dostępna dla nas wszystkich praktycznie każdego dnia. Oczywiście nasłonecznienie w Polsce jest mniejsze niż np. w krajach śródziemnomorskich, ale Słońce świeci nad nami wystarczająco często i długo, by można było efektywnie wykorzystać ten fakt. Natomiast, aby tak się stało potrzebujemy nie tylko wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych, ale również inwertera, który będzie odpowiadał za optymalizację pracy całej instalacji. 

Inteligentny System Fotowoltaiczny to zwiększona efektywność Twojej elektrowni słonecznej!

Instalacja fotowoltaiczna z optymalizacją FerroWings

Podstawową zaletą zastosowania optymalizacji w instalacji jest autonomiczna praca każdego panelu fotowoltaicznego.  W instalacjach fotowoltaicznych,  w których zastosowano tradycyjny falownik najsłabszy moduł powoduje zmniejszenie wydajności pozostałych modułów. Schemat takiej sytuacji zaprezentowano na grafice powyżej. Po lewej stronie jest zobrazowana sytuacja fotowoltaiki z optymalizacją,  po prawej natomiast standardowe rozwiązanie. Należy pamiętać, że gorsza praca panelu fotowoltaicznego może być spowodowana nie tylko zacienieniem od elementów dachu, drzew, ale również chwilowymi refleksami świetlnymi przez chmury, lub zabrudzeniami. Kolejną zaletą jest zwiększone bezpieczeństwo przeciwpożarowe, dzięki obniżonemu napięciu z pojedynczego panelu fotowoltaicznego do 1V.

W systemach oferowanych przez FerroWings każdy moduł działa niezależnie i produkuje maksymalną ilość
energii, co eliminuje straty mocy spowodowane niedopasowaniem. Dodatkowo system FerroWings to obszerniejszy system monitorowania i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Państwa instalacja jest również na bieżąco monitorowana u nas firmie, dzięki czemu również mamy od razu informację o potencjalnych nieprawidłowościach w pracy instalacji.

Czym są optymalizatory mocy?

Optymalizatory mocy to nieodzowne komponenty elektroniczne montowane przy panelach fotowoltaicznych. Ich podstawowym zadaniem jest ograniczenie niedopasowania prądowo-napięciowego w łańcuchu połączonych szeregowo modułów. Optymalizatory mocy stanowią mniej awaryjną oraz tańszą alternatywę wobec mikroinwerterów. Co więcej gwarancja pracę optymalizatorów to aż 25 lat!

Reasumując zalety optymalizacji to przede wszystkim:

 • wyższe uzyski energii elektrycznej
 • większe bezpieczeństwo przeciwpożarowe
 • możliwość nierównomiernego rozłożenia paneli fotowoltaicznych
 • tańsze i mniej awaryjne rozwiązanie w porównaniu do mikroinwerterów
Instalacja fotowoltaiczna z optymalizacją FerroWings

Komponenty Inteligentnego Systemu Fotowolaticznego FerroWings

 • Panele monokrystaliczne z gwarancją do 30 lat na produkcję liniową energii elektrycznej
 • Inwerter SolarEdge wraz optymalizatorami mocy
 • Kabel solarny 4PV lub 6 PV
 • System montażowy Corab w zależności od typu inwestycji,
 • Zabezpieczenia DC typ I + II DEHN, 
 • Zabezpieczenia AC,
 • Złączki MC4
Inteligenty System Fotowoltaiczny od FerroWings

Zobacz zalety instalacji fotowoltaicznej z optymalizacją w krótkiej animacji!

INFOLINIA: 576 000 758