RedWell

RedWell - ogrzewanie podczerwienią

Firma RedWell oferuje innowacyjne podejście do ogrzewania pomieszczeń. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów ogrzewania, Redwell ogrzewa ściany, sufity i meble, a nie ogrzewa bezpośrednio powietrza. Powierzchnie zachowują ciepło dłużej niż powietrze i oddają je do pomieszczenia. Ponieważ nie ma cyrkulacji powietrza, tak jak w ogrzewaniu konwekcyjnym, w powietrzu krąży mniej kurzu. Ogrzewanie podczerwienią Redwell daje efekt podobny do przyjemnego działania promieni słonecznych.

Zasada działania ogrzewania podczerwienią

Innowacyjna konstrukcja urządzeń grzewczych powoduje, że w ciągu kilkunastu minut od momentu włączenia zasilania odczuwamy przyjemne ciepło. Urządzenia RedWell emitują energię cieplną podobną do promieni słonecznych, lub piecy kaflowych. Taki sposób ogrzewania rozgrzewa najpierw materię, czyli ściany, podłogi, przedmioty, ludzi itp. Najpierw musi zostać ogrzana cała materia, a dopiero potem nagrzana materia oddaje ciepło za pomocą fal promieniowania podczerwonego i ogrzewane jest powietrze. 

Efektywność ogrzewania urządzeniami Redwell jest nieosiągalna dla tradycyjnych systemów grzewczych, które muszą najpierw ogrzać powietrze. Ogrzane powietrze jako nośnik ciepła musi ogrzać materię. W związku z tym czas potrzebny do ogrzania materii jest znacznie dłuższy niż w przypadku ogrzewania podczerwienią.
System Redwell skraca drogę przepływu ciepła do minimum, z urządzenia do materii i właśnie dlatego jest wyjątkowy, tak jak wyjątkowe jest Słońce.

Zalety ogrzewania firmy RedWell

  • Pozytywny wpływ na zdrowie, nie powoduje cyrkulacji powietrza z kurzem i drobnoustrojami
  • Szybkie rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu, równomierny rozkład temperatury od sufitu do podłogi
  • Krótki czas od włączenia ogrzewania do odczuwania ciepła , zaledwie kilkanaście minut
  • Niskie koszty instalacji , potrzebna jest tylko standardowa instalacja elektryczna 230V i regulatory temperatury
  • Idealnie nadają się do współpracy z panelami fotowoltaicznymi
INFOLINIA: 576 000 758