Pompy ciepła Vaillant

Pompy ciepła Vaillant to wydajny system ogrzewania dla budynków

Pompy ciepła Vaillant dostępne są w wielu wariantach, dostosowanych do różnych potrzeb klientów i warunków, w których mogą być instalowane. Cechą wspólną pomp ciepła Vaillant jest pozyskiwanie i przetwarzanie energii pochodzącej z zasobów odnawialnych, czyli powietrza, wody i energii cieplnej pochodzącej z gruntu. Stosowanie pomp ciepła umożliwia zatem korzystanie z zasobów, które dostępne są dla każdego w porównaniu do energii nieodnawialnej, która wymaga zakupu surowców, między innymi węgla, gazu zimnego czy oleju napędowego oraz  odpowiedniego pieca lub kotła. Pompy ciepła Vaillant charakteryzują się działaniem podobnym do chłodziarek – w zamkniętym obiegu krąży środek chłodniczy, który przejmuje pozyskane ciepło i w postaci gazowej przekazuje je dalej. W ten sposób ogrzewa się nie tylko pomieszczenia, ale także wodę użytkową. Zobacz również:
– Pompy ciepła Vaillant 7kW
– Pompy ciepła

Pompy ciepła Vaillant – flagowe produkty wiodącego producenta sprzętów grzewczych

Marka Vaillant jest uznanym producentem systemów grzewczych – pomp ciepła, kotłów kondensacyjnych, klimatyzatorów czy fotowoltaiki. Pompy ciepła Vaillant są częstym wyborem Polaków przy budowie domów oraz ich modernizacji. Możemy wyróżnić kilka typów pomp. Pompy ciepła gruntowe wykorzystują ciepło pochodzące z gruntu. Tutaj stosowane są systemy rur poziomych lub pionowych (przy odpowiednio wykonanych odwiertach) wypełnionych środkiem chłodniczym, zwanym potocznie solanką. Dlatego też są one nazywane również pompami solankowymi. Dobrym nośnikiem ciepła jest woda, dlatego pompy ciepła Vaillant nadają się do pobierania ciepła z wód gruntowych z wykorzystaniem studni. Wysoce wydajnym sposobem ogrzewania jest umieszczanie instalacji na dnie zbiornika wodnego, jednakże jest to możliwe do zastosowania tylko w przypadku, gdy budynek znajduje się w bliskim sąsiedztwie stawu lub rzeki. Korzyści z takiego rozwiązania wynikają także z właściwości wody. Na dnie zbiorników woda osiąga temperaturę 4°C, dlatego wodna instalacja grzewcza możliwa jest do zastosowania na dnie akwenów wodnych bez obaw o jej zamarznięcie. Największą popularnością cieszą się pompy ciepła Vaillant wodno-powietrzne lub powietrzne, które wykorzystują strumień powietrza do wytworzenia energii cieplnej i możliwe są do instalacji w wielu warunkach. Zobacz również:
Panele fotowoltaiczne
Falownik do fotowoltaiki – inwerter solarny

valiant pompy ciepła

Szerokie zastosowanie pomp ciepła Vaillant

valiant pompy ciepła split 2

Głównym zadaniem pomp ciepła Vaillant jest ogrzewanie budynków i wody użytkowej. Wiele pomp ciepła Vaillant posiada również funkcję chłodzenia, co jest niezwykle przydatne latem, a także ogranicza przestrzeń przeznaczoną na montaż klimatyzatorów. Dodatkową oszczędność można uzyskać przy jednoczesnym montażu pomp ciepła Vaillant z panelami fotowoltaicznymi. Dzięki temu ograniczamy zapotrzebowanie na zewnętrzne źródło energii do zasilania nie tylko pomp ciepła, ale także pozostałych sprzętów znajdujących się w naszym domu. Wydajność, oszczędność, a przede wszystkim ekologia – to słowa opisujące pompy ciepła Vaillant. Pielęgnując proekologiczne nawyki, warto wprowadzać szczególne rozwiązania w zakresie ogrzewania domu, które będą funkcjonalne przez wiele lat i jednocześnie przyczynią się do ograniczania zanieczyszczenia środowiska. Zobacz również:
– Pompy ciepła SPLIT czy MONOBLOK?
– Zbiornik buforowy do pompy ciepła – co warto wiedzieć?

INFOLINIA: 576 000 758