Fotowoltaika dla rolnictwa

Specjalne rabaty dla osób prowadzących gospodarstwa rolne! nawet do 25%!

Dla gospodarstw rolnych na inwestycję w instalacje fotowoltaiczne FerroWings posiada specjalne warunki finansowe! Profesjonalny montaż wykonujemy nawet w 1 dzień! Z pewnością dobierzemy odpowiednią lokalizację dla elektrowni słonecznej na jednym z budynków gospodarczych, lub na gruncie. Tam gdzie ekspozycja na Słońce będzie największa, a efektywność instalacji fotowoltaicznej najwyższa.

"Uprawiaj" darmowy prąd ze Słońca dla Twojego gospodarstwa!

Fotowoltaika dla rolnictwa od FerroWings

Rozliczasz się z podatku rolnego? Zgodnie z prawem możesz odliczyć 25% wartości inwestycji w Twoją instalację! (art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617)

Koszty za energię elektryczną w gospodarstwach rolnych, to często aż około 20% całkowitych wydatków. Coraz większa mechanizacja rolnictwa, to również coraz większe zapotrzebowanie na prąd. Dlatego tak ważne jest rozważenie inwestycji w własną instalację fotowoltaiczną, a przez to redukcję kosztów za energię elektryczną.

 

Zalety instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie rolnym

Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną ze Słońca, z której można korzystać przez cały rok. Energia elektryczna wytworzona przez elektrownię fotowoltaiczną jest zużywana na bieżące potrzeby, a dzięki licznikowi dwukierunkowemu nadwyżka jest “magazynowa” w sieci zakładu energetycznego. 80% nadwyżeki wraca do gospodarstwa rolnego wieczorami i zimą, kiedy dzień jest krótszy i produkcja niższa. Własna instalacja fotowoltaiczna to także bardzo dobre zabezpieczenie przed wzrostem cen energii elektrycznej, które są pewne. Dodatkowo należy pamiętać, oferowane przez FerroWings Inteligentne Systemy Fotowoltaiczne, to dłuższa żywotność naszej instalacji i jej lepsza efektywność.

Fotowoltaika dla rolnictwa

AgroEnergia - specjalna dotacja dla gospodarstw rolnych

Program AgroEnergia to wsparcie dla gospodarstw rolnych w formie dotacji, lub pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu AgroEnergia to kwota 200 milionów złotych. Całość programu została podzielona na dwie części: pierwsza część – 120 mln zł  stanowią preferencyjne pożyczki, a druga część – 80 mln zł to wsparcie bezzwrotne, czyli dotacje. W przypadku dotacji,  maksymalna wysokość wsparcia z programu AgroEnergia to aż do 40% kosztów kwalifikowanych. W ramach kosztów kwalifikowanych  można rozliczyć inwestycję w odnawialne źródła energii elektrycznej i energii cieplnej, takie między innymi jak: instalacje fotowoltaiczne. Jakie są główne założenia programu ? Więcej informacji o programie AgroEnergia znajdziesz u konsultanta FerroWings!

INFOLINIA: 576 000 758